آلژینات سدیم(اطلاعات تکمیلی)

معرفی و تشریح ویژگی های ماده آلژینات سدیم(آلژینیک اسید سدیم سالت)

آلژینات سدیم

اشکالات مصرف آلژینات سدیم

طبق آخرین اطلاعات پزشکی مصرف آلژینات سدیم به هر دلیل که باشد در فراورده های غذایی ممکن است موجب عوارضی چون نفخ، اسهال یا حالت تهوع شود
آلژینات سدیم

دیگر خواص آلژینات سدیم

آلژینات بویژه ملح سدیم آن ماده پلی ساکاریدی است که از دیواره جلبکهای قهوه ای استخراج می شود و در مجاورت با آب ایجاد یک توده ژل مانند می نماید. ماده افزودنی سدیم آلژینات معمولا به این نام یا نامهای آلژینات سدیم یا آلژینیک اسید در بسته بندی مواد غذایی دیده می شود و به عنوان ماده امولسیون کننده و ژل ساز در این مواد به کار می رود و همچنین از این ماده ژل ساز برای قوام دادن به رنگها به منظور اینکه پس از اضافه کردن رنگ به مواد غذایی قوام فراورده اصلی را تغییر ندهد به کار می رود.
آلژینات سدیم

ایراد مصرف آلژینات سدیم

مسلم است که ساختار آلژینات سدیم به هیچ وجه مناسب جذب در بدن به عنوان یک ماده مغذی نمی باشد و به دلیل لزج بودن و نداشتن غذائیت موقع هضم غذا در بدن ایجاد نفخ زیادی می نماید و چه بسار موجب ایجاد واکنش مقابله ای در بدن و اسهال دستگاه گوارش شود.
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم و مواد غذایی

از سدیم آلژینات معمولا در تولید آب نباتها، ژله ها، پودینگ ها، چاشنی ها، سس ها، طعم دهنده ها، سبزیجات فراوری شده (مانند کنسرو سبزیجات و سبزیجات یخ زده) ، محصولات دریایی فراوری شده استفاده می شود. در برخی از فراورده های لبنی نیز گاه تمام یا بخشی از آنها را شیرو لبنیات تشکیل نمی دهد بلکه از آب استفاده شده و برای اینکه قوام فراورده کم نشود از سدیم آلژینات برای اینکه مانند قوام شیر شود استفاده می شود.
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم(صمغ)

آلژینات سدیم(نمک سدیم اسید آلژنیک) با فرمول شیمیایی(C۶H۷O۶Na) نوعی صمغ است که از یک جلبک دریایی به دست می آید.
آلژینات سدیم

حلالیت سدیم آلژینات

سدیم آلژینات در آب حل می شود ، حلالیت آلژینات سدیم به سه فاکتور بستگی دارد که عبارتند از PH محلول ، قدرت یونی ، حضور یا عدم حضور کاتیون های دو ظرفیتی می باشد.
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم و حلالیت

هم در آب گرم و هم سرد قابل حل است و از آن برای ساخت ژل در انواع سس ها ، ژلهای دسری و پودینگها و غیره استفاده می شود
آلژینات سدیم

روش حل شدن آلژینات سدیم در آب

برای حل شدن آلژینات سدیم در آب ، باید PH محلول از یک مقدار مشخص بالاتر باشد تا کربوکسینات د-پروتئینه باشد.تغییر قدرت یونی محلول بر خواص محلول پلیمری از جمله ترکیب پلیمر ، انتشار زنجیره ها ، ویسکوزیته و در نتیجه حلالیت آن تاثیرگزار است از آنجایی که کاتیون دو ظرفیتی باعث تشکیل ژل آلژینات می شود ، در نتیجه برا ی حل شدن آلژینات ، ضروری است که محلول فاقد یون های مذکور باشد.
آلژینات سدیم

جلوگیری از تورم بیش از حد ژل های آلژینات

به منظور جلوگیری از تورم بیش از حد ژل های آلژینات ، پلیمرهایی چون کیتوسان ، پلی آلژینات به ژل کلسیم اضافه می شود.
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم و پزشکی

در سال های اخیر برای کاربردهای بیوتکنولوژی ، پزشکی ، دارویی و مخصوصا صنایع غذایی مورد استفاده بوده است.نمک سدیم آلژینات بیشتر از آلژینات خالی استفاده می شود چرا که آلژینات اسیدی برای بافت ها و سلول ها مضر است.
آلژینات سدیم

خواص آلژینات سدیم

آلژینات سدیم قابلیت تشکیل ژل ، افزایش استحکام بافت ها ، پایدار کنندگی ، قابلیت تشکیل فیلم دارد.وقتی یک لایه نازک از ژل یا محلول آلژینات سدیم خشک شود منجر به شکل گیری فیلم یا پوشش می گردد که این فیلم ها می توانند باعث حفظ ظرفیت نگهداری آب ، محافظت از فساد میکروبی ، مقاومت در برابر اکسیداسیون و ... گردند.
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم و ناپایداری

ژل های آلژینات در حضور کاتیون های کی لیت مانند سیترات ، لاکتات ، فسفات ، تارتارات و کاتیون های سدیم و پتاسیم که در اکثر مایعات بیوتکنولوژی حضور دارد ناپایدار است.
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم و پوشش غذایی

آلژینات سدیم توانایی بالایی در تشکیل فیلم امکان استفاده از آن را بعنوان یک پوشش غذایی مناسب فراهم آورده است که البته حضور و همراهی ترکیبات ضد باکتریایی و ضد اکسیداسیونی زمینه افزایش خواص نگهداری آنرا ایجاد می کنند.
آلژینات سدیم

منشاء آلژینات سدیم

آلژینات سدیم یک پلی ساکارید خطی و یک کوپلیمر که از جلبک دریایی قهوه ای تهیه می شود.
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم و صنایع غذایی

در اشل صنعتی ژل های آلژینات سدیم بدلیل داشتن خواصی چون ویسکوز بودن ، خاصیت تثبیت مواد تونایی حفظ آب مورد استفاده بوده اند.
آلژینات سدیم

دلایل اهمیت آلژینات سدیم

آلژینات سدیم یک بیوپلیمر ارزان در دسترس می باشد که بدلیل داشتن خواصی چون تجزیه پذیری زیستی خصوصیات هیدروفیلیکی ، حساسیت به PH و ماهیت طبیعی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم سیگما-آلدریچ کد180947

آلژینات سدیم در حجمهای 100 گرم و 250 گرم و 500 گرم
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم سیگما-آلدریچ کدA2033

آلژینات سدیم در حجمهای 100 گرم و 250 گرم و 500 گرم و 1 کیلوگرم
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم سیگما-آلدریچ کدA1112

آلژینات سدیم در حجمهای 100 گرم و 250 گرم و 500 گرم و 1 کیلوگرم
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم سیگما-آلدریچ کد71238

آلژینات سدیم در حجمهای 50 گرم و 250 گرم و 1 کیلوگرم

مشخصات فنی آلژینات سدیم

معرفی مشخصه های فنی آلژینات سدیم

اطلاعات فنی آلژینات سدیم

اطلاعات فنی آلژینات سدیم

    آلژینات سدیم(مشخصات فنی):CAS=9005-38-3 نام های دیگر آلژینات سدیم: آلژینیک اسید سدیم سالت (نمک سدیم)-آلژین-سدیم آلژینات . MDL number MFCD00081310 . FEMA Number 2015

حجمهای موجود از آلژینات سدیم

حجمهای موجود از آلژینات سدیم

حجمهای موجود آلژینات سدیم : 50 گرمی-100 گرمی-250 گرمی-500 گرمی-1 کیلوگرمی از شرکت سیگما آلدریچ-این محصول همچنین در حجمهای مختلف بصورت باز و بسته بندی از شرکتهای چینی و کره ای و هندی نیز موجود میباشد جهت امور تست ، تحقیقات و آزمایشگاهی.

تمامی فعالیتها در یک نگاه

واردات و عرضه انواع محصولات شیمیایی- آزمایشگاهی-تحقیقاتی

دیگر زمینه ها

دیگر زمینه ها

ارائه انواع مواد شیمیایی تحقیقاتی و آزمایشگاهی محصول شرکت مرک MERCK شامل انواع معرفها ، حلالها و محیط کشتهای آزمایشگاهی میکروبیولوژی و نیز انواع محصولات شیمیایی تخصصی تولید این کمپانی.
محیط کشت

محیط کشت

ارائه انواع محیط کشت آزمایشگاهی محصول شرکت سیگما آلدریچ جهت امور سلولی و گیاهی در انواع حجمهای مختلف و نیز ارائه انواع محیط کشت میکروبیولوژی آزمایشگاهی محصول کمپانی های مختلف در حجمهای 100 و 500 گرم.

مرکز ویژه ارائه انواع آلژینات سدیم خالص

ماده آلژینات سدیم محصول شرکت های مختلف در گرید تحقیقاتی

آلژینات سدیم

آلژینات سدیم

محصول سیگما-آلدریچ
سدیم آلژینات

سدیم آلژینات

محصول کره
آلژین

آلژین

محصول هند
آلژینات سدیم

آلژینات سدیم

محصول چین

استعلام قیمت و موجودی محصول آلژینات سدیم

ساعت های فعالیت

شنبه-چهارشنبه 10am - 17pm
پنجشنبه 10am - 13pm
پاسخگویی پیامکی 24 ساعته
پاسخگویی تلگرام 24 ساعته

راههای ارتباطی

تماس با واحد فروش -تلگرام -پیامک

در یک نگاه

مرکز عرضه تخصصی انواع آلژینات سدیم محصول شرکت سیگما-آلدریچ و کشور کره و کشور هند در حجمهای مختلف جهت امور تحقیقاتی و آزمایشگاهی.